دوستی برای چیست ؟

نویسنده :
مترجم :
منا خاطری
موضوع اصلی :
قیمت : 19,000تومان
تعداد :
1
اضافه به سبد خرید
موضوع فرعی :
داستان
زبان :
فارسی
سال چاپ :
1399
نوبت چاپ :
1
شابک :
9786009528714
تعداد صفحات :
32 صفحه
نوع جلد:
شومیز
وزن:
120 گرم
سایز / قطع :
خشتی
کد کالا :
192687

گروه سنی پیشنهادی: ۵+

خرسی و فیجی با هم دوستند. خرسی به فیجی می‌گوید که دوست‌ها با هم بازی می‌کنند، چیزهایی را که دارند با هم شریک می شوند و به هم کمک می‌کنند. اما اگر یک روز دوست‌ها با هم دعوایشان شود چه؟ فیجی خرسی را از خواب پرانده و او را حسابی عصبانی کرده، حالا فیجی باید چه کار کند؟ آیا خرسی هنوز هم دوست اوست؟

در این داستان ساده و زیبا، که اولین جلد از مجموعه‌ کتاب‌های فیجی و خرسی است، خواننده در میان گفتگوهای خرسی و فیجی به دوستی و معنای آن پی می‌برد. دوستی می‌تواند شکل‌های متفاوتی داشته باشد. آن‌چه یک دوستی را خاص و متفاوت می‌کند ارزش‌ها و درس‌هایی‌ست که کودک آن‌ها را تنها از راه داشتن روابطی صمیمی و نزدیک با هم‌سالان خود (تعامل با آن‌ها)  یاد می‌گیرد؛ مانند همدلی، کمک کردن، شریک شدن، مهربانی و بخشش. دلگرمی و حمایتی که کودک از دوستانش دریافت می‌کند باعث می‌شود او در سازگاری با محیط‌های ناآشنا و مقابله با ناکامی‌ها و فشارهای گوناگون صبر و بردباری داشته باشد.

 با خواندن این اثر مخاطب پی می‌برد که دوستی رابطه‌ای دوطرفه است و هر دو نفر باید به آن پایبند باشند. به علاوه با گسترش دوستی، کودک رشد می‌کند و مهارت‌های اجتماعی مختلفی را یاد می‌گیرد. در دوستی مفهوم رابطه‌ی متقابل شکل جدیدی به خود می‌گیرد و هر کدام از دوستان سعی می‌کند در خوبی کردن بر دیگری پیشی بگیرد. خواندن این اثر به برخی از سوالات ذهنی کودک درباره‌ی دوستی پاسخ می‌دهد. می‌توان با طرح پرسش‌هایی درباره‌ی دوستی میان فیجی و خرسی با کودک گفتگو کرد یا به پرسش‌های ذهنی او درباره دوستی پاسخ داد.

تا کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...

شهرک غرب بلوار دادمان روبروی پمپ بنزین پلاک 117